Zespół zarządzający

Paweł Chabros

Paweł Chabros

Trener / CEO
Jestem absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego SGH (1992). Posiadam ponad 31 lat doświadczeń biznesowych. Karierę zawodową rozpocząłem w działach marketingu międzynarodowych korporacji: CPC Amino (obecnie Unilever) i Kraft Jacobs Suchard (obecnie Mondelez). Uczestniczyłem w budowaniu pozycji marki Hellmann’s i Jacobs na polskim rynku. Przez następnych kilka lat zdobywałem doświadczenia w amerykańskim koncernie McCann-Erickson, odpowiednio na stanowiskach Account Manager i Group Account Director. Już wtedy wiele osób zauważyło, że chętnie dzielę się z innymi swoją wiedzą i prosiło mnie o organizowanie krótkich szkoleń wewnętrznych. Z czasem, te dodatkowe wyzwania stały się moją pasją, więc zacząłem szukać sposobów na pełniejsze wykorzystanie potencjału, który w sobie obudziłem.

RYNEK SZKOLEŃ
I tak oto zaczęła się moja przygoda z profesjonalnymi szkoleniami. W 1998 roku dołączyłem do zespołu Kalkstein. Tam, przez prawie 19 lat spełniałem się w roli trenera biznesu, gromadząc bezcenne doświadczenie w realizacji projektów rozwojowych. Moimi klientami byli pracownicy firm na praktycznie wszystkich poziomach organizacji, od stanowisk asystenckich do kadry kierowniczej najwyższego szczebla (zobacz co piszą o mnie klienci).

Obowiązki trenera łączyłem z pracą konsultanta, partnera i członka zarządu, odpowiedzialnego za rozwój biznesu, pozyskiwanie klientów, negocjowanie kontraktów szkoleniowych oraz zarządzanie współpracą z nimi. Te zadania ugruntowały u mnie zrozumienie mechanizmów rynkowych i wzbogaciły moje praktyczne doświadczenie tak potrzebne w pracy trenera biznesu. Od maja 2017 roku zarządzam firmą szkoleniową Training Excellence.

SPECJALIZACJA SZKOLENIOWA
Specjalizuję się w warsztatach z zakresu sprzedaży, negocjacji, budowania relacji, komunikacji w biznesie, budowania zespołów, obsługi klienta, prezentacji, prowadzenie spotkań, efektywności osobistej, zarządzania projektami i myślenia strategicznego. Ponadto, prowadzę coaching biznesowy. Zrealizowałem z sukcesem ponad 1400 dni szkoleń i coachingów. Jestem również pasjonatem gier biznesowych, które tworzę i rozwijam pod marką Games4Biz. Ponieważ urodziłem się i wychowałem w Kanadzie język angielski jest moim drugim, obok polskiego, językiem ojczystym. Dlatego też wszystkie działania rozwojowe prowadzę w obu językach.

CERTYFIKATY I AKREDYTACJE
Ciągły rozwój osobisty jest moją pasją życiową. Traktuję go również jako zobowiązanie wobec klientów, którzy oczekują ode mnie dzielenia się z nimi najnowszą wiedzą i światowymi trendami w zakresie rozwoju osobistego. Do tej pory uzyskałem certyfikacje następujących organizacji:

 • Kalkstein Corporate Training (1998)
 • TACK Training International (1998)
 • Insights Discovery Licensed Practitioner (2002)
 • Extended Disc (2006)
 • International Coaching Certification ICC (2008)
 • Lumina Spark Accredited Practitioner (2016)
 • Foundations of Action Learning (2016)

Tomasz Borg

Tomasz Borg

Trener / Partner
„Właściwy człowiek na właściwym miejscu” – to recenzja uczestnika jednego z moich szkoleń, która sprawiła mi wielką przyjemność. Moje postrzeganie siebie, jako trenera jest z tym zbieżne – od bezpośredniego zarządzania wolę inspirowanie do działania. Interesują mnie ludzie, motywy ich postępowania i postawy.

Jako trener daję z siebie wszystko, ale też staram się czerpać to co najlepsze od innych. Wybrałem ten zawód bo mnie porusza i motywuje do działania, dając pozytywną dawkę adrenaliny. Biorę pełną odpowiedzialność za to, co przekazuję na zajęciach, a przekazuję tylko to czego sam doświadczyłem.

W życiu ważne są dla mnie wartości. W pełni podzielam wartości, które są podstawą działania Training Excellence. To jeden z powodów, dla których z ogromną satysfakcją przyjąłem zaproszenie od Pawła aby dołączyć do Zespołu.

MOJE POCZĄTKI
Ukończyłem Politechnikę Warszawską oraz podyplomowe Studium Trenerów Grupowych przy SWPS i Laboratorium Psychoedukacji. W 2010 roku ukończyłem podyplomowe studia „Kadry i Płace w Praktyce” w ramach Akademii Biznesu MDDP na Akademii Leona Koźmińskiego.

Jeszcze jako student wyobrażałem sobię stabilną i dobrze wynagradzaną, ale nieco monotonną pracę inżyniera w biurze projektowym. Przemiany z lat 90 tych sprawiły, że moje życie zawodowe szczęśliwie potoczyło się zupełnie inaczej. Pierwszą poważną firmą, gdzie miałem okazję zarządzać zespołem było Centrum kserograficzne Copy General. Tam też ujawniło się moje upodobanie do prowadzenia szkoleń dla nowo zatrudnianych pracowników.

Kolejne doświadczenia zawodowe tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że realizacja projektów rozwojowych daje mi najwięcej satysfakcji.
Mam za sobą ponad 25 lat pracy związanej z zarządzaniem, obsługą klienta, sprzedażą oraz prowadzeniem szkoleń. W latach 1994-1999 pracowałem jako Manager oraz Trener wewnętrzny w Pepsico Restaurants International. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywałem jako Manager Działu Szkoleń w Raiffeisen Bank Polska i Leroy Merlin Polska. W 2002 roku związałem się z firmą szkoleniową Kalkstein spełniając się jako trener i konsultant, a także Dyrektor ds. Rozwoju szkoleń. W latach 2008-2010 pełniłem funkcję Managera Działu Personalnego w Sandvik Polska, gdzie byłem odpowiedzialny za tworzenie i wdrażanie programów szkoleniowych, motywacyjnych i rozwojowych, jak również systemów ocen oraz globalnych procesów ZZL.

SPECJALIZACJA SZKOLENIOWA
Specjalizuję się w tematyce sprzedaży i obsługi klienta, komunikacji w biznesie, wystąpień publicznych i prezentacji, zarządzania zespołem i przywództwa. Prowadzę także warsztaty z zakresu technik windykacji, zarządzania konfliktem, zarządzania zmianą, efektywności osobistej, motywowania i oceny pracowników oraz  umiejętności trenerskich.

CERTYFIKATY I AKREDYTACJE
Posiadam certyfikacje następujących organizacji:

 • Pepsico Certified Trainer (1997)
 • Kalkstein Corporate Training (2002)
 • Insights Discovery Licensed Practitioner (2006)
 • Extended Disc (2010)


Dzięki współpracy z wieloma zaufanymi trenerami – ekspertami w poszczególnych obszarach rozwojowych – jesteśmy w stanie podjąć się nawet największego projektu szkoleniowego.


Nasze wartości

Uczciwość

Głęboko wierzymy, że tylko relacje oparte na uczciwości przetrwają próbę czasu. Etyka i transparentność w biznesie zawsze miały i mają dla nas pierwszorzędne znaczenie.

Wiarygodność

Chcemy być dla klientów wiarygodni we wszystkim co robimy. Dlatego nieustannie podnosimy swoje kompetencje i podejmujemy się tylko takich projektów rozwojowych, w których się specjalizujemy.

Rzetelność

Solidne wywiązywanie się z podjętych zobowiązań jest dla nas oczywiste. Wolimy mniej obiecać i przekroczyć oczekiwania, niż nie sprostać wygórowanym zapewnieniom.